Robinia pseudoacacia 'Umbraculifera' (Top Akasya Fidanı)

Havale ile (KDV DAHİL) : 0,00 TL
Taksitle : 0,00 TL x 6 (KDV Dahil)

Sonbaharda kahverengine dönen yalancı akasya’nın meyve tohumlarının uygun çimlendirme ile ekilmesi ve yetişen fidelerin zamanında, toprağın ve bölgenin yapısına göre dikilmesi sonrası elde edilen yalancı akasya fidanları aşılı top akasya fidan üretiminin ana hammaddesini oluşturmaktadır. 
Peyzaj ve yol ağacı şeklinde rahatlıkla uygulayabileceğiniz mükemmel bir türdür.

Top Akasya fidanlarımız tercihe göre çıplak köklü yada rootbollu olarak farklı kuturlarda tedarik edilmektedir.

6-8, 8-10, 10-12, 12-14, 14-16, 16-18, 18-20 kuturlarında top akasya fidanlarımız vardır

Paylaş :
Ürün Hakkında
Ürün Resimleri
Ürün Yorumları
 
Çok değişik biçimleri bulunan akasyanın çiçekleri genellikle sarı, bazen beyaz ya da kırmızı renkte, başak ya da toparlak baş biçimindedir; erkek organlar çok sayıda ve çıkıntılıdır. Meyve baklamsıdır. Yapraklar, kimisinde tüysü bileşik, kimisinde, özellikle Avustralya'da yetişen türlerin çoğunda yeşil lam halinde yaprak sapı biçimindedir; bu da onlarda terlemeyi önemli ölçüde azaltır. Acacia heterophylla türündeyse bu özelliklerin tümünün bir arada görülür.Birçok akasya türü (en başta A.decurrens, gümüşi akasya (A. dealbata), A.baileyana, A.longifolia) bahçelerde süs bitkisi olarak yetiştirilir."Kadıhindi" denen bir madde, Çin'de ve Birmanya'da A.catechunun odununun suda kaynatılmasıyla hazırlanır. Kadıhindi deri sepelemesinde, kumaş boyamada ve tıpta kullanılır. Akasyanın bazı türleri ise, özellikle A.arabica ve A.senegal, hücre erimesiyle oluşan ve halk arasında "arap zamkı" adıyla anılan bir zamk verir. Tanen bakımından zengin olan akasya kabukları dericilikte kullanılır. Akasyanın Afrika'nın Sahel ve Sudan - Sahel bölgelerinde yetişen bazı türlerinin (A.albida ve A.se
yaprakları ve badıçları geviş getiren hayvanlarca yenir. İki akasya türünde (A.sphaerocephala ve A.fistula) karınca toplulukları barınır.
E-posta adresinizle kayıt olarak kampanyalardan haberdar olabilirsiniz.